andrewg0424 andrewg0424
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 6 pairs of insulated gloves costs $34.14 What is the unit price of the pairs of gloves?
The unit price is $____per pair of gloves.

Respuesta :

cerezfra000
cerezfra000 cerezfra000
  • 12-11-2020
One pair of gloves is $5.69, as 34.14 divided by 6 is 5.69.
Answer Link
michellemsg14
michellemsg14 michellemsg14
  • 12-11-2020
The unit price is $5.59 per pair of gloves
Answer Link

Otras preguntas

David and Mia are discussing if it is better to plan Peppers or Strawberries. Mia claims that Mr. Miller would make more profit if he plants Peppers. David clai
HELP pls will mark you the brainliest
Calculate the volume in milliliters of a M iron(II) bromide solution that contains of iron(II) bromide .
Why is repetition important in a poem?
Solving Equations solve for the variable in each of the following equations. Write your final solution as an equation please tell me the answer to each 4
Technological advances impact the insider threat by?
HELP pls will mark you the brainliest
If money is not a concern, what would your career be?
What was American isolationism ww2?
What is an example of irony in the play Trifles?