kobski24 kobski24
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Matt bought 8 pie molds at a cost of $0.67 per mold. He also bought 8 pre-
made crusts at a cost of $0.63 per crust. How much did Matt spend on pie
molds?

Respuesta :

briannamrodriguez200 briannamrodriguez200
  • 12-11-2020

Answer:

$5.36

Step-by-step explanation:

multiply 8 by .67

Answer Link

Otras preguntas

What would be m minus 4 in an algebraic expression
How many quarts in 24 pints?
The surface area of a triangular pyramid is 375.2 m2. What would change if the surface area were measured in square centimeters?
Which statement best describes a capsid? a. A capsid defines the shape of the virus. b. A capsid is the outside coat of the virus. c. A capsid is a protein coat
Why did the americans go to Oregon during manifest destiny and why did the mormon go to utah??
Can anyone help me with turning fractions into decimals 2 1/2
George has a small coin collection.  He has collected 16 gold coins, 28 silver coins, 32 copper coins, and4 bronze coins. At a flea market, George sells 15% of
I would like to know if 200 cm is greater or less than 3 m
does gas have as definite or indefinite volume
solve quadratic equation by factoring How do you do it 3k^2 + 72 = 33k