martinselena124
martinselena124 martinselena124
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

8) Shawna had $20 to spend on six pencils. After buying them she had
$2. How much did each pencil cost?

Respuesta :

Jalisahorigan
Jalisahorigan Jalisahorigan
  • 12-11-2020

It cost 2 dollers each.

Answer Link

Otras preguntas

Which valences have the greatest tendency to form ions? 1)+1 2)-1 3)+2 4)-2 5)+3 6)-3 7)+4 8)-4 you can pick more then one
Solve for m and check your solution. 5/7m = -55
How has Linnaeus's taxonomy system changed over the centuries?
16: 2r - 6 =22 17: 3g + 7 = 31 18: 3f - 7 = 38
I always order the same dessert—lemon meringue pie.
Over 50% of the land of Latin America is held in the form of landed estates. True or false?
Which loan type requires you to make loan payments while you’re attending school?
What kind of listening involves analyzing the artistic elements of something? A. empathetic B. appreciative C. critical D. reflective
Can someone please explain to me how to solve #7?
If 15/x is equal to 75/100 what is x