deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following did NOT characterize African-American life during World War II? A. Black membership in civil rights organizations increased dramatically
10 PTS! A shoe gains 8.4 x 10²⁷ electrons from a carpetFind the amount of charge required by the shoe and explain how you got your answer.
Julia jumps straight upward on mars, where the acceleration due to gravity is 3.7\,\dfrac{\text{m}}{\text{s}^2}3.7 s 2 m ​ 3, point, 7, space, start fraction, m
What happens to Madeline Usher in “The Fall of the House of Usher” by Edgar Allan Poe?She is buried alive.She sends a letter to a friend.She is tormented by sou
find the factors of 36
which characteristic must must a food have to receive a "natural" label by the FDA A. Produced on a farm with renewible forces B. Free of artifical ingredient
5 breaks in 8 hours
the chrisitan belief is that only god can create life however victor creates his monster discuss whether you feel victor's action and attitude before during and
in how to eat an ice cream cone when does the author give instructions for taking an ice cream cone from the cashier
a board 18 feet long has 85 pounds on one end and 35 pounds on the other end, where would the balancing point be located