ErrorTheSans
ErrorTheSans ErrorTheSans
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Lets say Sam is babysitting dogs for 15 dollars and cleaning her house for 20 to save up 600 dollars, how many weeks/months would she have to work

Respuesta :

katieorourke
katieorourke katieorourke
  • 12-11-2020
does he get that amount every day?
Answer Link
WolfiePotato
WolfiePotato WolfiePotato
  • 12-11-2020

Answer:

I believe that it's 3 weeks

Answer Link

Otras preguntas

Steps of the DNA ladder are made up of six chemicals. O True O False
Could the lengths 18 in., 80 in., and 82 in. be the side lengths of a right triangle?
based on the pattern table what is the value of a? A. -64 B. -12 C. 1/16 D. 1/64
Help please... look at the pictures​
what is either broken down or released during the first stage of cellular respiration?
anyone? i'll give brainliest​
Choose a safe seafood choice for sushi. Why is it safe? I would choose __________ for sushi because _______________________ , so it is a safer choice for eatin
A 9-kilogram bag of cement costs $12.22. What is the unit price, rounded to the nearest cent
What strategy am I suppose to use??
a hula hoop has a radius of 19 inches. what is the length of the arc subtending 1/4 of the hoop? A. 43.8 B. 14.9 C. 29.8 D. 59.7