morriszamiyah
morriszamiyah morriszamiyah
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 8 mugs for $38.32. (Note: unit price is the price of 1 item. In this example, unit price means the price of 1 mug)

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 12-11-2020

Answer:

$4.79 a piece

Step-by-step explanation:

38.32/8=

Answer Link
studylove studylove
  • 10-12-2020

Answer:

$4.79

Step-by-step explanation:

$38.32 divided by 8 = $4.79

Answer Link

Otras preguntas

Explain how heat is transferred inside the earth through convection currents
a rhombus can be cut in half by a diagonal to make two isosceles triangle correct or incorrect if incorrect give an example to support why
5 miles=8km how many miles in 80km
When butter is heated it melts and when that melted butter cools and solidifies the process called
suppose you mix food coloring in water to make it blue. Have you made a solution or suspension. Explain........PLZ HELP
squareroot(y-1) + 3 = y
If LM=18 cm and MN=5 cm, then what are the possible lengths for LN so that LM, MN, and NL can form a triangle?
How were the independence movements in Vietnam and Kenya similar? Both nations achieved independence from British rule. Both movements involved violent conflict
To pay for a sofa, Maddie made a payment of 64 dollars each month for one year. How much did the sofa cost ?
3. Irvin cut a 47 in. wire into two pieces. The longer piece is 13 in. longer than the shorter piece. What is the length of the longer piece? _________ in.Pleas