misticgalaxy0609
misticgalaxy0609 misticgalaxy0609
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 12-oz box of cereal costs $1.68.
What is the cost per Ounce?

Respuesta :

kbrain1170
kbrain1170 kbrain1170
  • 13-11-2020
It’s should be $0.14 if I did the math correctly
Answer Link

Otras preguntas

A model of a rectangular patio at a landscaping business will be enlarged by a scale factor of 2 when it is installed in a customer’s back yard. The area of the
how many moles of nitrogen are there in 6.8 liters at standard temperature and pressure?
Which type of medicine kills disease-causing bacteria to prevent infections but also kills the good bacteria that your body needs
The average rate of change of g(x) between x = 4 and x = 7 is 5/6. Which statement must be true? A. g(7)-g(4)=5/6 B. g(7-4)/7-4=5/6 C. g(7)-g(4)/7-4=5/6
The tail of an airplane is 62 feet, 10 inches tall. How many inches tall is the tail
CompletarCompleta cada oración con la forma correcta del verbo apropiado de la lista.word bank haber ir llegar querer resolver ser 1. No creo que el gobierno __
Which is NOT an event associated with the beginning of the internet
selesaikan setiap persamaan liner yang berikut. 1. x+5=2x-1 =
These cones are similar. Find the surfacearea of the smaller cone. Round to thenearest tenth.​
is it possible to have DID and depersonalization​