001361124
001361124 001361124
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

which is less expensive per ounce, 16 ounces of colby cheese for 7.75 or 24 ounces of american cheese for 10.25.

Respuesta :

jocelynmataa
jocelynmataa jocelynmataa
  • 13-11-2020

Answer:

16 ounces of colby cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Categorize each enzyme based on its specific function in glycolysis, gluconeogenesis, or both pathways.a. Triose phosphate isomerase b. Glucose 6-phosphatase c.
which is not the following characteristics is not associated with a general ledger?
Which expression can be used to find the surface area of the following triangular prism? *picture of a triangular prism* Choose 1 answer: (Choice A) 24+24+ 120+
The difference between the economic impact upon a municipality by a convention center as opposed to a stadium or arena built for housing sporting events is A. v
A student runs 35 m east and then 12m west. What is the distance run by the student
Find the value of x.
Find the sum of a 9-term geometric sequence when the first term is 4 and the last term is 1,024 and select the correct answer below.
2. He..... me home in his car.​
Before an algebraic fraction is selected as a final answer what should you always check? That the power of the numerator is greater than the denominator. That t
Alphabetical order import,inflation,invoice,inventory