dayanadenny
dayanadenny dayanadenny
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves cost $39.45 what is the unit price of the pairs of gloves

Respuesta :

kohare2021
kohare2021 kohare2021
  • 13-11-2020

Answer:

$7.89

Step-by-step explanation:

divide the cost by the amount

Answer Link

Otras preguntas

What must you learn before you can calculate your target heart rate for exercise? A)Your morning heart rate.B( Your resting heart rate.C( Your stressed heart
The red and white stripes on the American flag represent the __________. A. New states B. Thirteen colonies C. Founding fathers D. Battles of the Revolution
The Intolerable Acts were passed and supported by the colonies. True False
A semi circle shaped rug has a diameter of 2 feet what is the area of the rug
find the product of (x-4) (x+5)
Urban Legends Reading Plus Answers
two tanks contain 180 l and 200 l of water respectively.a. what will the maximum capasity of the bucket be exactly measures the water in the two tanks? b. how m
Perimeter of an lsoscels right triangle with two legs of length 20m
I don't know where to begin and I'm lost
What do all vertebrates have in common?