adrianabrandiswb adrianabrandiswb
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

apples costs $1.98 per pound, how much does 1.5 pounds of apples cost

Respuesta :

jrasmusse8944
jrasmusse8944 jrasmusse8944
  • 13-11-2020

Answer:

$2.97

Step-by-step explanation:

Answer Link
sabyynyar
sabyynyar sabyynyar
  • 13-11-2020

Answer:

0.75 apples about 3/4 ig

Step-by-step explanation:

it's just u will divide 1.5 to 1.98 to get how many apples

Answer Link

Otras preguntas

A marketing activity that can be considered a privacy risk is ___
What is the phenotype(s) of FRUITFULL mutants? Where is the FRUITFULL gene normally expressed. What genes become ectopically expressed in FRUITFULL mutants? Wha
Lyric poems often deal with intense emotions. Which statement best describes the shift in emotion in "Lift Every Voice and Sing" as it moves from the first into
which describes a cost that fluncuates depending on the number of units produced
The French and Indian war was between the countries of ?
Which of the following shows the graphical representation of the solution for the one-variable linear equation 2x – 1 = 3?
Decomposition and decay of organic matter are accomplished by the action of?
A powerful computer that acts as a hub for other computers is a called a ______. Client or server
Before heating the dinner, open one corner of the package, microwave it for three minutes.
In training, the greatest level of support that a manager can provide is to: