hasnaaalzahirir13 hasnaaalzahirir13
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

joseph is shopping for school supplies he can buy a box of 24 pens for $4.32 or a box of 36 pens for $5.76 which is a better buy?

Respuesta :

JosephA0407 JosephA0407
  • 13-11-2020

Answer:

my name is joseph

Step-by-step explanation:

Answer Link
danaeboone9 danaeboone9
  • 13-11-2020
Answer: 36 pens for 5.76
Answer Link

Otras preguntas

The Aztec empire was located in the Valley of .
Why was it difficult to harvest cotton before the invention of the cotton gin
Type of money designed by Thomas Jefferson
What is 34/5 multiply 1/4, show work!!!!
Should you pop a stye? (I have a cheer competition in two days and I NEED to know)
Составвте два предложения со словосочетаниями в темном небе и змеиное гнездо так чтобы прилагательные были в родительном падеже
Sexual reproduction A. helped maintain a slow rate of evolutionary change. B. limited the material in which natural selection can act upon. C. increas
Ralph spends 15 1/3 hours per month playing tennis. How many hours does he play tennis in a year? (There are twelve months in a year.) a. 182 2/3 b. 164 c. 1
Which personal pronoun agrees with the antecedent in this sentence? Did each of the boys get __________ assignment? a. his b. theirs c. their
Dawn wants to plant vegetables and herbs in her garden. If she plants herbs in 3/8 of the garden, how much of tye garden is left over fir vegetables? I need a n