LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

Make 24 using 1,2,5,6 use all four operations to solve your equation
What is 275.842 rounded to the nearest tenth? What is 0.479 round to the nearest hundredth?
How did the Louisiana became a Spanish territory?Explain your answer.please help me thanks
3. The table below gives information on the number of houses built in three different neighborhoods and in three different decades. Which one of the following s
TAGE 4 DEMIES 6-8 Constructed Response - Topic 1 Name: Directions: Using the space provided, answer the following question. Support your ans Date: evidence from
What is the climate and weather information of freshwater wetlands
Write the equation of a line that goes through point (0, 1) and has a slope of 0.
The graph of which of the following will be parallel to the graph of y = 2x - 42 A. 2x + y = 4 B. 4x - 2y = -12 C. y = -4x + 8 D. y = 3x - 4.
need help ahhhhhhhhhhh
Need help plz ? I will help too:D