shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

i need help assp this is due tmr please help me!
How does wearing the headset allow an individual to drive the toy car?
Explain whether each event moved France closer to a representative government or further away from it and why. (a) Representatives of the Third Estate declare t
which is an example of a social reason for voluntary migration?
Attract me 7 gallons of fuel to travel 56 miles can the truck travel 48 miles with 6 gallons of fuel explain
The process of warming up A) generates heat in the muscle and joint tissues B) helps to make you feel like moving vigorously C) increases the blood supply to yo
Which reason best highlights why amendments to the Social Security Act (SSA) were made? Question 16 options: A. the first version excluded (left out) groups o
why can’t cold air hold much water vapor?
Riley is saving up to buy a new television. She needs a total of $1,142.58. Riley has saved $200.82 already and earns $78.48 per week at her job. How many weeks
Ryan and his friends flip 4 coins. What is the probability that they will flip 2 heads and 2 tails?