kayla177 kayla177
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

It costs 7.05 dollars for 3 tacos what is the unit rate

Respuesta :

txgirl101
txgirl101 txgirl101
  • 12-10-2016
7.05÷ 3= 2.35 ( u divide the 3 tacos by price. to check answer multiply ur divided answer 2.35 x 3= 7.05)
Answer Link

Otras preguntas

Please help and thank you
Help Soon As possible
Find P(7). A). 1/8 B.) 1/4 C.) 1/2
The table below shows how many people visited the Every 15 Seconds blog each day for 1 week. Which scatter plot shows the data graphically?​
Which expression is equal to 4√20 - 3√45 A.11√5 B.−11√5 C.√5 D.−√5
__________ often cause the eye to become less responsive. A. Antihistamines B. Opiates C. Muscle relaxants D. All of the above
30 POINTS AND I WILL AWARD BRAINLIEST!!!!
Paul taught in Titus 3:5 that salvation comes by regeneration, not by works. True False
1,i am taking some food----- i get hungry. a, incase b, if c, incase of d, a and b 2, i will take my jacket. off--- it gets hot a, if b, incase 3, i dont --- a
Why does sociologist work to create generalizations about social life, rather than hard-and-fast rules