jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

To find the number of miles in 100 kilometers, _____. a.divide 100 by 1.609 b.multiply 100 by 1.609 c.multiply 100 by 3.281 d.divide 100 by 3.281
What countries use democracy today?
The function H(t) = −16t2 + 96t + 80 shows the height H(t), in feet, of a projectile after t seconds. A second object moves in the air along a path represented
Erica makes $4,840 monthly. What is the maximum loan she can take out on a house? $58,080 $116,160 $100,000 $87,120
The number was probably roundedting(million thousaingThe price tag on a CD player was$50. The sign on the table said,"SALE! One-half off everything onms this ta
4x<20 graph on number line
How does Mark Antony and Octopus fight about the value of Lepidus develop the plot of The Tragedy of Julius Caesar? A.Their fight shows that they are united an
when did victoria justice start playing the piano
To reduce the possibility of another Vietnam, Congress passed the .
Ideas about life, the way the society should work, and where we fit into it are called? A. Norms B. Beliefs C. Material culture D. Sanctions