kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Student provides an explanation for carbon dioxide fluctuations for different seasons of the year. ( 2 points)
Need help, I'm kinda panicking!
What is the range of the function shown on the graph? -8 -6 -4 -2 y 4 8 67 + 2 -2- -4 -6 -8- 12 OA -∞0 < y < -6 OB. -∞ < y < ∞ OC. -∞ < y < 3
How do his words show his relationship with nature? Muir
One number is 6 more than another. The difference between their squares is 204. What are the numbers?
Pls help me answer this question3 x 2 2/5
The utopian socialist factory owner from great britain who worked to improve conditions for his workers was.
Solve for x. You must show all of your work to receive credit.
What is the volume of the box pictured below? fractions 3 and 1 over 10 cubic feet fraction 3 and 2 over 5 cubic feet fraction 6 and 5 over 8 cubic feet fract
explain other roles of quality circle as part of continuous improvement to process and systems​