Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

what makes an efficient and effective teaching with regard to the learners role?
NEED HELP ASAP DUE Use the usted command form to create five Spanish commands. Your target audience is someone who you speak with formally out of respect, someo
|x-(-18)| if x<-18 What is the equation without using absolute value signs?
Oscar was not safeguarding his personal identification and chose a two-digit PIN for his debit card using the numbers 0 - 9. Without using the same number twice
Solve for x. x = [?] 5x - 16/X + 10 -​
80 PTS!!! SA=4πr² is the formula for calculating the surface area of a sphere, where r is the radius. Determine the surface area of a sphere with a radius of 8
what is the volume of the sphere that has a diameter of 3? use 3.14 for pie​
Please help me!!!!!!!!!
WILL GIVE BRAINLIEST 30 POINTS What scale factor is needed to dilate ABCD into WXYZ?
Find the area of the circle. Use [tex]3.14[/tex] or [tex]\frac{22}{7}[/tex] for [tex]\pi[/tex] . Round your answer to the nearest hundredth, if necessary.