ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During their studies of neurospora, beadle and tatum used x-rays to generate mutants. The purpose of these x-rays was.
If 2a + 7b+2c=16 and 2a + 3b +2c= 8, then b = ? (A)-2 (B) O (C) 2 (D) 4 (E) 6
PLEASE HELP!! hurry!!What is the difference of the linear expressions? (−2x−9)−(5x+5)
A company which has sufficient cash, or other current assets convertible into cash in a relatively short period of time, in order to pay currently maturing debt
Water molecules are often connected by strong hydrogen bonds. What type of solid is ice?.
The ratio of the number of boys to that of girls in a class is 7:5 If the number of boys is 56, find the number of girls in the class and total number of studen
france and england both produce wine and cloth under conditions of constant opportunity costs. france can produce 150 units of wine if it produces no cloth, and
1Strawberries are now available in the markets, and what a winning crop! 2In contrast to last year’s berries, which were badly affected by poor weather conditio
Find the area of this circle. Use 3 for π. A = πr² [?] in² 14 in
Round 47.87 to the nearest whole number.