Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

In the years leading up to world war 2, how were germany's and japan's goals similar?
which ratio forms a proportion with 18/27
Can someone plz answer this for me plz? 4 = 4s + 16 s = ? Solve for s plz
Which important complexes form due to complementary binding at the enzyme active site
I’m 1803 the United States purchased the Louisiana territory from a.)Britain b.)France c.)Florida d.)Spain
Which ordered pair is the solution to the system of equations? PLS HELP −3x+4y=−20y=x−4 (4, 8) (0, −5) (−2, −6) (−4, −8)
Sam is going to the store to buy pumpkins. Small pumpkins cost $2.50 and large pumpkins cost $6.00. He needs to buy at least 20 pumpkins, and he can spend no mo
On a coordinate grid, point T is at (2, −4) and point S is at (2, 6). The distance (in units) between points T and S is ______. (Input only whole numbers, such
a 150 kg object takes a 1.5 minute travel to a 2500 straight path it begins you trip at traveling 120 miles an hour and it decelerates to a velocity of 20 miles
100 points for anyone who answers all these 1.Why were whites in Indian Territory pressing for statehood? to gain additional land to acquire better jobs to con