makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

solve for x₁ and x₂6x₁+3x₂=606x₁-2x₂=80
What led to the diverse populations of New York and New Jersey?
Solve by elimination:4x+7y =8-8x -14y= 5
Can someone tell me what is a Genre?
What Is the Richest Country in the World?
which geographic feature most aided england during the industrial revolution?
solve for y.try factoring first,if factoring is not possible or difficult use quadratic formula,(y2  2isabovey -10y+23=0)
Solve the equation: 1/4 + w = 6 1/3
Is Smoking in Japan Illegal? Please help me :)
what is a prefix for marine