rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

The sum of two consecutive integers is 203. what are the integers?
Choose the sentence that is grammatically incorrect. A) tenemos que estudiar. B) tenen que estudiar. C) tienen que estudiar. D) tienes que estudiar.
What do you notice about the reactivity of an element and the number of valence electrons it have?
What is the purpose of using the holistic critical thinking scoring rubric (hctsr) tool in critical thinking?
Hey is it easier to supply slaves today than in colonial America?
Anthropologist george murdock sampled 565 societies and found that
Clothes r us bought some new clothes for its fashion line and is required to pay the freight costs. the freight terms are
What was "fighting bob" lafollette's major target of his reforms as governor of wisconsin?
How does the cell membrane demonstrate selective permeability?
Suppose you are starting a​ business, wholly​ shirts, to imprint logos on​ t-shirts. in organizing the business and setting up its accounting​ records, you take