Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Solve the simultaneous equations 2x+3y=9 4x+y=13
(2n - 8)(2). Simplify the expression
How do you graph y = 2/3x + 1
problema de coeficiente de rozamiento
A national publication showed the following distribution of favorite class subjects for high school students. Music Other Math Social Studies Class Subject Perc
A 12 kg ball is rolling with a velocity of 10 m/s. How much kinetic energy does the ball have?
What does aerobic respiration require?
Why did Georgia have to write a new state constitution? Because they had joined the Confederate government Because the president made unreasonable demands Becau
Consider the following function. x6 1 + x2 dx (a) Determine an appropriate trigonometric substitution. Use x = sin(θ), where − π 2 ≤ θ ≤ π 2 , since the integra
find the volume of the figure. HELP ASAP DUE SOON.