ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

find the number of feet in 252 inches
Which best describes the antecedent in the sentence? They had planned a barbecue for Saturday, but she didn't come. A. clear B. missing, unclear, or confusin
Why did coal production expand during the industrial revolution
Based on his past baseball​ history, Kurt has​ a(n) 15​% chance of reaching first base​ safely, a(n) 18​% chance of hitting a​ double, a(n) 4​% chance of hittin
Roads often have to be repaved because they crack over time. Sometimes this cracking is due to the fact that the roads (as well as other objects) have a tendenc
Which choice is a sentence fragment
Carol is sixty six inches tall this is twenty inches less than two times mindys height how tall is mindy
on a coordinate grid wgat is the horizontal and the vertical line called... I just cant bother to look in my notes
The train station clock runs too fast and gain seven minutes every 4 days how many minutes and seconds will have gained at the end of ten days
Find two consecutive even numbers such that the difference of one half the larger and two fifths the smaller is equal to five. Which equation could be used to