talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following words is an iamb? A. Rachel B. JoAnne C. Alice D. Sally
President Ford inherited an economy highlighted by this during its bicentennial celebration:
Do you think Alexander was successful as a conqueror? Should he be called great? Include examples of Alexander's conquests. This should be at least 5 sentences.
Please help, Using the rules of electricity, explain why peoples' hair stands up when a balloon is rubbed on their head.
What was the first church
What idea did the enlightenment movement focus on?
The main difference between a LAN and a WAN is the number of computers and peripheral devices. a. True b. False
35.4% expressed as a decimal becomes A. 0.354. B. 3.54. C. 354. D. 35.0
During the month of January, at which location in New York State is the Sun lowest in the sky at solar noon?
Which of the following DOES NOT exist in a command economy? a. goods b. individuals c. collectivization d. consumer sovereignty