a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

how do you analyze what you view
the decision of the u.s. supreme court in 1988 giving access to certain clubs to women was important because:
which type of grant is often used by the national government to indirectly promote business development?
if there has been an increase of potential energy in the molecules of a substance, what will be observed?
NEED HELP! I am trying to watch disney+ on my school computer and it was working perfectly at home, but at school it is not working. The wifi is good so I don't
which component of client teaching helps the nurse assist a client following treatment for cancer of the prostate gland to manage and minimize the possibility o
i need help its AP stuff :((
the type of department that generates revenues and incurs costs, and its manager is responsible for the investments made in operating assets is called a(n):
The bond formed between two nonmetals, which are usually very similar in their tendency to lose or gain electrons, is the _____ bond. This bond involves the ___
Describe numi's product line in terms of the four p's of marketing: product, price, place, and promotion. describe each p separately.