Wwwjeijdn Wwwjeijdn
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound. How many pounds of blueberries can you buy for $1.00?

Respuesta :

kifanok821 kifanok821
  • 03-12-2020

Answer:

1/4 of a pound

Step-by-step explanation:

Blueberries are 4 dollars a pound you have 1 dollar

you can by 1/4 of a pound

Answer Link
dholmes75 dholmes75
  • 03-12-2020

Answer:

You can get 4 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

):PLZ HELP:(Read the excerpt from "He Lion, B r uh Bear, and B r u h Rabbit” from The People Could Fly Say that he Lion would get up each and every mornin. Stre
Find the missing side round your answer to the nearest tenth
what word sound were used in road not taken
Please help me find the theme I’ll give brainliest
Hi I need help please
Deepak sold his T.V set for ₹ 14100,losing 6%. For how much did he purchase it?​
The ff data shows the weights of preschool children in a private school in kilograms: 15, 15.5, 18, 18.3, 19, 19.3, 18, 22, 21, 21, 22, 22.5. Find the 95% confi
Which composition has one movement in Sonata form?
please help! will give brainliest!
A. [-2,3] B. [-4,5] C. [1,3] D. [-5,0] PLEASE ANSWER ASAP !!!