fred38 fred38
  • 14-10-2016
  • Mathematics
contestada

for example it cost $36 for for movie tickets so the cost per unit or per ticket is 9

Respuesta :

ashleyh123 ashleyh123
  • 14-10-2016
36x+9. Per represents the x which is per cost.
Answer Link
CoolDawg11
CoolDawg11 CoolDawg11
  • 14-10-2016
What is it about because
Answer Link

Otras preguntas

Which virus has a structure that includes an outer lipid bilayer that is studded with proteins? papilloma virus rabies virus influenza virus bacteriophage virus
what did food surplus lead to
How can collections of art help record changes in art or culture?
Mountains formed by two colliding continents often contain marine _______ rock
The Intolerable Acts were: a. punishment for the Boston Tea Party. b. crimes against British soldiers. c. a deadly riot organized by the colonists. d. taxes
Which of the following is a characteristic of active learning? understanding the basics of a subject understanding how to get good grades taking notes in class
Which is true of the 1912 presidential election? A. Because all three major candidates were Progressive, Progressive votes were split. B. Although none of
Fundamentally, learning is about acquiring practical skills that will be useful around the home. impressing people with how smart you are. taking in information
Ancient cyanobacteria released ______, which assisted in creating the atmosphere as we know it today. A. lead B. ore C. hydrogen D. oxygen
Kevin wants to return quickly to some of his favorite Web pages. To save time, Kevin should _____. a. Conduct a search b. use tabs c. create bookmarks d. cl