deedeee1234 deedeee1234
  • 14-10-2016
  • Mathematics
contestada

which is a unit rate ???

1 ) $4 for a bucket of popcorn

2 ) $20 for 5 sandwhiches

3 ) $30 for 2 concert tickets

4 ) $100 for 6 games

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2016
number 1 is a unit rate
Answer Link

Otras preguntas

Which sentences describe decomposers in a food chain? They are the final link in the energy flow in a food chain or a food web. They are fungi and animals that
need help badly geometry question :(
which of the following equations is equivalent to log(y) = 4.876​
what is 2x-6=16 please help
Provide the rhyme pattern for the poem by selecting the correct letter in each box. A secret whorl of pink and cream. The sound of the sea-- a child's dream.
PLEASE I BEG YOU! Help me !
Pls help me just drop the answer below I need help fast
how do you simplify the fraction 5/4?​
what is the difference between a political map and a physical map ​
when you divide miles by hours, you are calculating?