lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jedes mum buys a pack of 6 kiwi fruit. They cost 1.32 .how much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

sunshine64
sunshine64 sunshine64
  • 15-10-2016
the answer is: $0.22 

Just divide :)

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

a company considering outsourcing must realize that the solution can be only as good as the outsourcing firm that provides the service.
if you’re using aptana to edit an html file, the easiest way to test it is to group of answer choices click on the run button in aptana’s toolbar type it’s path
Factor completely. 100-9x² someone help please
You are required to record and upload an oral presentation of a structured ethical argument, allowing demonstration analysis and debate of an ethical issue in h
broglie wavelength of a 231 gg baseball with a speed of 34.0 m/sm/s ? express your answer in meters.
Why do companies provide childcare?
the health care provider has prescribed spironolactone for a client. the nurse is prepared to carefully monitor the client's potassium level if the client is al
two point charges -5 uc and 4 uc charge are 21 cm apart. what is the magnitude of the electric field at a point half-way between the two charges?
nderstanding people’s metacognitive judgments: an isomechanism framework and its implications forapplied and theoretical research
a data set includes the following numbers: nineteen over 4, two and one fifth, 85%, and 3.24. part a: what is the order of the numbers from least to greatest?