lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jades mum buys a pack of 6 kiwi fruit .They cost £1.32.How much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

Aubree084
Aubree084 Aubree084
  • 15-10-2016
1.32 divided by 6 = .22

So each Kiwi fruit costs  0.22
Answer Link
SJ2006
SJ2006 SJ2006
  • 15-10-2016

6 kiwi fruit = 1.32

1 kiwi fruit = 1.32/6 = 0.22 euros

Answer Link

Otras preguntas

A possible answer to a scientific question is a(n)
What are the three characteristics of product development? a) Robustness, Fuzziness, Dependency b) Variability, Iterative, Robustness c) Dependency, Variability
What are the phases of international development?
Use analytical methods to evaluate the following limit. limˣ→[infinity](1/8x) ⁷ˣ
Which of the following is necessary for a diagnosis of panic disorder? a) Recurrent, unexpected panic attacks b) Depersonalization c) Panic attacks, cued and un
Read the final stanzas from "on being brought from africa to america" and "the new colossus." on being brought from africa to america some view our sable race w
All of the following represent best practices for communicating with ELL parents EXCEPT:a) Establish partner familiesb) Host a Back to School Nightc) Create a W
Is an aqueous solution of K2SO3 acidic, basic, or neutral (use A, B, or N)?
Write a fully developed and detailed 1750 - 2000 word essay addressing each aspect of the Evidence-Based Practice Guideline?
when rabbits and sheep encounter each other trouble starts. sometimes the rabbits gets to eat ,but more usually the sheep nudges and the rabbit aside and starts