Kaseytenezaca
Kaseytenezaca Kaseytenezaca
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

joe bought g gollans of gasoline for $2.85 per gallon and c cans for oil for $3.15 per can

Respuesta :

jleifel
jleifel jleifel
  • 11-12-2020

Answer: You have to divide

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In "The Lady, or the Tiger?," if the princess directs him to the door with the tiger behind it, she will do so because she _____.
Why did Spanish colonists begin to rely more heavily on the Atlantic slave trade by the mid-1500s?
Find three consecutive integers whose sum is -93 and write an equation.
Solve the following system of equations for x: 4x + y = 11 x + y = 2
the acidity or alkalinity of an unknown aqueous solution is indicated by its
Which of the following is an example of nonverbal communication? whispering giving feedback asking a question frowning
what is the greatest common factor of 42 and 50
Agree or disagree"the prosperity of the"boom years",led to the extravagant lifestyles for the wealthy which eventually led to the collapse of the wall street st
A scientist wrote a paper titled “Directional Selection in Action” after observing a population of mice for 15 years. The mice typically preferred to eat berrie
Viruses that lie dormant in host cells until ready to multiply use which viral reproductive cycle? a. lytic cycle b. infectious cycle c. lysogenic cycle d.