Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

xmariapm65 xmariapm65
  • 11-12-2020
$16 I don’t have time to explain sorry I’m helping as many ppl as I can
Answer Link

Otras preguntas

Julia is a motived worker, and she is caring, considerate and cooperative most times. These are just a few of her positive, A. typical responses B. inherited r
On the set of axes below, rectangle ABCD can be proven congruent to rectangle KLMN using which transformation?
How many seven-digit numbers can be formed from the digits of 2201213 number?
If you are a self-employed profit-maximizing consultant specializing in monopolies. Five single-price, profit-maximizing monopolies are currently seeking your a
Cost of 14 apples is Rs. 120, find the cost of 20 apples
Write a Narrative writing on your favorite Magical creature
bor ed? wana meet? Id: 225 471 0795 Ps: mnm​
What is the displacement of the car between 8 s and 24 s
Which number line represents 30%?
The entire graph of the function h is shown in the figure below. Write the h domain and range of h using interval notation.