721500 721500
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

4.5lb times $15 per pound

Respuesta :

Nebulite
Nebulite Nebulite
  • 12-12-2020

Answer:

$67.50

Step-by-step explanation:

You would just multiply 4.5x15

Hope this helps!

-AxekickNebulite

Answer Link

Otras preguntas

Martinez Company's ending inventory includes the following items. Product Units Cost per Unit Market per Unit Helmets 30 $ 58 $ 62 Bats 23 112 80 Shoes 44 103 9
An analyst observes that the historic geometric nominal return for equities is 9%. Given a real return of 1% for riskless Treasury bills and annual inflation of
find the distance between the points (-3,-2) and (1,-5)
The atmosphere of Venus is mostly carbon dioxide, and the atmosphere of the Earth has water vapor. Why are these two gases absent in the atmosphere of the sate
posing gan much. Thank you and been identified, but E, the performer ipt. As a matter of choose my own s regarding the few weeks. Which type of context clue doe
Urgent help!!! *Picture included
What is the value of -5^6? Need answers asap plz
In a sandwich shop, 3 workers are able to make 45 sandwiches in an hour during the lunch rush. When a 4th worker is added, the team is able to make 57 sandwiche
If you ran the reaction for this experiment and began with 65.0 mmol of isopentyl alcohol, how many grams of isopentyl acetate could you theoretically produce a
If 46.3 grams of acetylene are required to run a carbide lamp for 8 hours, how many moles of water are required