Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did Jefferson's presidency help bring about southern dominance in federal politics?
what is 858,655 in english
_____1. the map that determines the presence of natural resources in the areas _____2. A body of water surrounded by land _____3. The imaginary line situated a
Which example has 1.2×10^24 hydrogen atoms?2 moles of ammonia (NH3)2 moles of hydrogen gas (H2)1 mole of water (H2O)1 mole of methane (CH4)
Many enzymes require cofactors for their proper working. Different cofactors belong to different groups. Pick the odd one: A. Vitamin A ⃝ B. Coenzyme A ⃝ C.
What is the (Cubed root of 2)^24?
waitress and kitchen staff in a restaurant decide to share their tips. there are 8 kitchen staff and 10 waitresses. the kitchen staff received a mean average of
Due to the development of interchangeable parts and new labor practices in the late 1700s, factories began using English mill designs. Mass production. Skilled
5 1/3 in its simplest form
Your ability to drive safely has nothing to do with your emotional state?