JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Convertir o.83333 = 0.83 a fracción común
a student solving a physics problem to find the unknown has applied physics principles and obtained the expression: μkmgcosθ
. Rewrite Y = √4x+16 +5 y to make it easy to graph using a translation. Describe the graph.​
Two Forces 20N and 50N act at a point and at an angle of 120 to each. Draw a force diagram for the system​
enhancing psychosocial competence among black women through an innovative psycho-educational group intervention
In your own words, describe what an acceptable use policy is, and provide three examples of items that you might see on a policy pls help mom want to see my gra
A mile is 5,280 feet between which two integers is the elevation of the trench in miles-22,889 feet is between and miles
In winter morning, as soon as we wake the air inside the room is cold but if up, the out and return to the same room, we we goo feel warm, why?​
What is the decimal form for the given fraction 640/1000
when a practitioner is engaged to issue a report on a subject matter or an assertion about subject matter that is the responsibility of another party, it is a(n