rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true about daughter cells?
calculate the Highest common factor of 130,260,390​
Zebras spend a lot of time traveling in search of grass to eat. It is dark out, and this zebra is not eating. What is happening to the carbon in the air around
Help me pleaseee !!!!
Complete the function for this graph. ​
Select the correct technical term for each definition by using the drop-down menus. A keyboard, mouse, and microphone are examples of А Mis an input device used
The volume of two spheres are in the ratio 27:125. What is the ratio of their areas?
a car travels at a speed of 85 mph how far will it travel in 15 minutes ​
What are the components of intel motherboard List many
0.5 is what percent of 20?