msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Classify the algae Volvox, Ulva, and Chlamydomonas based on their cellularity.
mrs. johnson gave a sum of money to her son and daughter in the ratio 5:6. Her daughter received $2400. how muh did Mrs. Johnson give away in all?
As a developing country reaches the status of industrialized, what happens to the birth rate? It decreases. It mirrors the death rate. It stays the same. It inc
Which systems are affected when someone does not take their seasonal allergy medication? Choose all answers that are correct. A. muscular system B. immune syste
vicki puts 10 books on a shelf. the 10 books take up 28 cm.what is the mean average thickness of her books? show your working
round to nearest 10,000 to 591,563
Is dna copied before meiosis 2
i need some with this one which renaissance architect designed and built the largest dome in more than a thousands years for the cathedral of florence
How did changing ideas on the role of the individual affects the way scientists began to understand the physical world?
Which factors are common to both gradualism and punctuated equilibrium? Migration, genetic drift, speciation, and natural selection Allele change and microevolu