shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with 1 and 2
Why do we feel the need for conservation more today than our ancestors did
you are really barking up the wrong tree tryin to see if its a cliche or pun or personification or simile sentence
Which point is a solution to the system???? (2,5) (1,-1) (-4,4) (-2,7)
The success of a school IPM program is the sole responsibility of the IPM Coordinator. True or False
Guadalupe peak in Texas has an to ride that is 671 feet more than double the altitude of mount sunflower in Kansas. Write and evaluate an expression for the al
In which of the following situations will a macro make your work more efficient? A. You need to highlight one sentence in a document. B. You are creating a head
Geometry math question no Guessing and Please show work
What happened to the carbon that poisoned the atmosphere on earth?
For the reaction, calculate how many moles of the product form when 2.73 mol of h2 completely reacts. assume that there is more than enough of the other reactan