marta9221 marta9221
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 candies costs $4.50 at the store. Write a ratio of the #of candies to the cost

Respuesta :

amariemurdock09
amariemurdock09 amariemurdock09
  • 13-01-2021

Answer:

well you get 2.222222 candies for one

Step-by-step explanation:

Answer Link
guriyagupta98257
guriyagupta98257 guriyagupta98257
  • 30-03-2021

Step-by-step explanation:

  1. the the answer is 2.222222
Answer Link

Otras preguntas

Florida law requires that pneumatic tires on passenger tires have what tread depth in any two adjacent grooves? 1/16 inch ¼ inch ½ inch
Suppose the economy is initially in​ long-run equilibrium. the government enacts a policy to decrease taxes. in the​ short-run, this expansionary fiscal policy
Can you help me with my definitions
need help ASAP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1,000 meters = 0.62 miles 5,280 feet = 1 mile If a boy runs 550 meters, then how many feet does he travel? I AM CONFUSED SO PLEASE EXPLAIN WELL!!!!!
In 2011, approximately what percentage of all probationers in the united states were white (non-hispanic)?
Evaluate 20-2x when x=2 and when x=3. Which gives you the larger value and what is that value?
“the united states in congress assembled shall never engage in a war, nor grant letters of marque or reprisal in time of peace, nor enter into any treaties or a
Although roberta had signed a form preventing her doctor from sharing her personal medical records with the company she worked for, she later discovered that th
In the x-y plane, the point (3,1) lies on the graph of the function g. If g(x) = a - 2 x^2, where a is a constant, what is the value of a ?