jsahcharles123 jsahcharles123
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

A group of 45 students went trip to the zoo. Each student paid $11.50 admission to the zoo. How much in all did the student pay for admission to the zoo

Respuesta :

anonymousTaurus
anonymousTaurus anonymousTaurus
  • 13-01-2021

Answer:

517.50$

Step-by-step explanation:

11.50x45=517.50

Answer Link
MusicLover240619
MusicLover240619 MusicLover240619
  • 13-01-2021

Answer:

$517.50

Step-by-step explanation:

take 45 and multiply it by 11.50 to get ur answer of $517.50

Answer Link

Otras preguntas

(-4c+1)(4c+1) a polynomial in standard form
A 25 lb. bag Balkfoods Small Red Beans cost $52.92. What is the unit price per Ib?
KN and JM are diameters of circle I. Find m LIM.
Can someone answer this question please please answer it correctly I’d it’s correct I will mark you brainliest please help me
The price of a cup of coffee was $2.35 yesterday. Today, the price fell to $2.10. Find the percentage decrease. Round your answer to the nearest tenth of a perc
Why was it easy for the British boats and ships to find the city of Dunkirk in the dark? A. Parts of Dunkirk were on fire. B. Dunkirk had all its lights on. C.
Why is it important to be able to recognize figurative language in literature
Herbicides and insecticides can be bad for the environment. Insecticides could harm beneficial insects like bees, and both herbicides and insecticides can conta
If u know math help me pls
What was the relationship between Paul Cezanne and Cubism?