chasityatkisson59 chasityatkisson59
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 32-oz. Can of spaghetti sauce cost $0.99. Find the unit per ounce to the nearest tenth of a cent.

Respuesta :

duckyboi213 duckyboi213
  • 13-01-2021
Jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Answer Link
tayllrrr tayllrrr
  • 13-01-2021
0.99 divided by 32 = 0.0309(375) bracketed numbers are irrelevant
Answer Link

Otras preguntas

In at least two paragraphs, discuss which of the following principles you think is most important to the American system of government - limited government, ind
What kind of response does a food allergy have on the body that makes it mistake the food as harmful?
Aaron has $ 20.00 and he wants to donate it away equally to 3 charities. how much money does each charity get?
The process of "selection" is repeatedly described in Night. In addition to its terrifying meaning for the prisoners, what does the selection process symboli
Can water be classified or determined as wet?
Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points) Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.69 Choice A Choice B T
Use a proportion to answer the question What number is 35% of 18
Geometry Homework Help Please?
How are the helium atoms in a glass model different from real atoms
Solve 4(x + 1) + 8 = 24. 3.75 −2 5 3