aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

A town’s population size has been slowly increasing for the past five years. The town’s total electricity use has also slowly increased, until last year when it
What happens if the accepted distance limitation of a 1000BASE-T Ethernet connection is ignored and frames are sent down a Cat5e cable segment of 300 meters
please guys help me if u answer it correctly I will brainlist u​
Which of the following represents the area of a rectangle whose length is 3x + 5 and whose width is x - 2? (1 point)
can a person have more than 46 chromosomes? what would be the results if this hapened
calvin and susie baked some cookies in the ratio of 3 : 7. calvin baked 60 fewer cookies than susie. how many cookies did they bake altogether?
suggest two steps to save water​
Given the function f(x) = 0. 5|x – 4| – 3, for what values of x is f(x) = 7? x = –24, x = 16 x = –16, x = 24 x = –1, x = 9 x = 1, x = –9.
Ser and estar (need help ASAP)
Why did the Wright Brothers send a letter to the Smithsonian Museum?