imanii688 imanii688
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

on sale, boxes of cereal cost $11 for 4 boxes, $24.75 for 9 boxes, and $33 for 12 boxes. Predict the cost of twelve boxes.

on sale boxes of cereal cost 11 for 4 boxes 2475 for 9 boxes and 33 for 12 boxes Predict the cost of twelve boxes class=

Respuesta :

Jkala1
Jkala1 Jkala1
  • 13-01-2021

Answer:

omg this is so eaasy like u need tia tammera

Step-by-step explanation:

Answer Link
jephthahdominic
jephthahdominic jephthahdominic
  • 13-01-2021

Answer:

$33(the answer is $33)

Answer Link

Otras preguntas

how do you use distributive property to find the answer of 75 divided by 3
which number between 20 and 29 has 2 and 3 in its prime factorization?
if a set of numbers that both include both rational and irrational number is graphed on a number line what is the fewest number of distinct points that need to
Explain why contact trace evidence is so important in solving crimes.
Diffusion occurs because of the ________________________ of molecules.
9 divided by 16 and please explain on how to get the answer
Their married life was not since it was fraught with bitter fighting and arguments. (A) nubile (B) tranquil (C) obvious (D) cogent (E) imminent
what is 62.6 rounded to the nearest tenth
write three ratios that are equivalent to the one given 18 rights handed student for every 4 left handed students
what is 7/9 as a decimal terminating or repeating decimal