sanrblx123hater sanrblx123hater
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jamal buys 33 bolts that cost $0.38 each.

Respuesta :

meriahcovert21
meriahcovert21 meriahcovert21
  • 13-01-2021
The price would be $12.54
Answer Link

Otras preguntas

SHEILA WROTE A DIVISION STORY. SHE ASKED HOW MANY EQUAL GROUPS 24 FLOWERS COULD BE PUT INTO. WHAT INFORMANTION MUST SHE GIVE ABOUT THE GROUP?
how do you write words to match the expression 24-(6+3)
Please answer these questions for me. I need it urgently 1. Treatment of Orphans in Victorian Era England around 1860 2. Legal System in Victorian Era England a
to what class of minerals do gold silver and copper belong
Marita orders 12 yards of material to make banners. If she needs 1 foot of fabric for each banner, how many banners can she make?
what number has 2 more tens than 40 and the same number of ones as 18?
Which of the following was a direct cause of the Panic of 1837? a The first Bank of the United States closed. b Congress lowered protective tariffs. c The feder
A red blood cell placed in distilled water will swell and burst due
5 animals that live in the ocean
Which of the following writings heavily influenced humanist thinkers and writers like Petrarch? Islamic Frank Classical Byzantine