cottencandywindex
cottencandywindex cottencandywindex
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of strawberries cost $12. Complete the table showing the price of different amounts of strawberries at this rate.

Respuesta :

laciconner4 laciconner4
  • 13-01-2021

Answer:

12÷3=4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The tropical climate zone is in which two states?
Add the following fractions.3/8 + 5/12 =
In the book: A Wrinkle in timeWhat advice, which was given by Mrs. Who, does Charles Wallace forget to follow?A.Only fools are afraid.B.Go off on your own when
If y=2 when x=3. What is the value of y when x=9?
How do you find the interior angles of a triangle, if only one is given angle is given to you?
If the sun ran out of energy what would happen to the energy resources on earth
Scientists divide rocks into groups based on_________
How do you find the interior angles of a triangle, if only one is given angle is given to you?
The novel Uncle Tom’s Cabin, which effectively the unfairness toward black people, was a major influence in the antislavery movement. (A) portrayed…strengthenin
Give 3 examples to show work being done.