madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

Calcium reacts with hydrochloric acid,HCI, to make calcium chloride and hydrogen gas (H2). 1) write a word equation for this reaction. 2) write a balanced symbo
Unit test Unit Test Active TIME REMAINING 01:44:48 A scientist is trying to determine the relationship between clams, snails, and squid. When she generates a mo
Amanda surveyed 20 juniors and seniors at delamar high school to find the number of hours per week they spend working at part-time jobs. Her results are shown
Which system of linear inequalities is represented by the graph? y ≥ 2x + 1 y ≤ 2x – 2
how can evidence from an experiment be explained in relationship to the hypothesis?​
Simplify  −3 + i 7 + i . First, multiply both the numerator and denominator by . The product in the numerator is + i. The product in the denominator is .
When a writer uses an expert to support a claim, the writer is using information from someone who has firsthand knowledge of the subject. written an argumentat
Suppose f(x) = x2 and g(x) = (3x)2. Which statement best compares the graph of g(x) with the graph of f(x)?
Retinitis pigmentosa inheritance
What is the theory of evolution: