ksteinhour12
ksteinhour12 ksteinhour12
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

To find the unit rate of $4.80 for 6 cans you need to divide the cans by the cost. Example: $4.80 ÷ 6. Once you do that you should get $0.8 for one can.

Respuesta :

roxana766
roxana766 roxana766
  • 14-01-2021

Answer:

i need help tooooooooooooo

Answer Link

Otras preguntas

What Does 'Dog Eat Dog' Mean?
What Does 'Behind Bars' Mean?
what does 'heaven knows' mean?
What was the relationship between the temperance and suffrage movement
what does it mean to 'go nuts'?
give some facts on Sputnik
name two oil yielding crops
Which line is perpendicular to the line y=2/3x +3? Y=2/3x-1 Y=-2/3x+1 Y=3/2x+7 Y=-3/2x+7
The smallest and the largest whole numbers that round to 70 when rounded to the nearest ten. What are the numbers....
A body of mass 2 kg is moving in the positive X-Direction with a speed of 4 m/s collides head on with an another body of mass 3 kg moving in the negative X-Dire