carlitowalker600 carlitowalker600
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

2. Dr. Scott bought 3 pound of oranges for $1.50. How much would 7
pounds cost?
Unit Price:
Price for 7 pounds:

Respuesta :

taylorquinlan2008
taylorquinlan2008 taylorquinlan2008
  • 14-01-2021

Do 1.50 divided by 3 to get the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

The amount of matter in the Earth system remains constant over time. The forms and locations of the matter stored within the system, however, change continually
Which statement would best describe the graph of the function
Jose invests $100.00 a week into an account earning 4 percent interest for a period of 1 year. This is an example of a(n) A. compound-interest plan. B. disc
Which expression gives the volume of a sphere with radius 5?
Which three countries have chosen women to lead them?A.) Italy, France, and LiberiaB.)Canada, Liberia, and GermanyC.)Chile, Liberia, and GermanyD.)Cuba, Liberia
What is mnemonic device to help you remember the elements that life needs to survive ?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Find S5 for the sequence 3, 13, 23, 33, 43, 53, 63, 73.
Will give brainliest!!
Let f(x) = -2x -2. The graph of g(x) = f(x) + k is shown below. Identify the value of k.
What id the function of synthetic polymer conditioner