mzredbone04 mzredbone04
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much would 18 oranges cost?

Respuesta :

ailaangekwilkinsjone
ailaangekwilkinsjone ailaangekwilkinsjone
  • 15-01-2021

Answer:

31.5 i think

Step-by-step explanation:i used multi if its wrong im so sorry

Answer Link
matthewffeast matthewffeast
  • 15-01-2021

Answer:

10.50$

Step-by-step explanation:

if you divide the cost of 3 oranges by 1 orange you get one oranges price then multiply it by 18.

Answer Link

Otras preguntas

Write an algebraic expression that is equivalent to the expression. cos⁡(arcsin⁡ (x-h)/r )
How do you calculate the initial speed given time and displacement? The question is: The longest kick in CFL history was 83.2m. If the ball remained in the air
Why can't plants catch a cold?
The pressure within a 5.75L balloon is 2.00 atm. If the volume of the balloon increases to 8.45L, what will the final pressure within the balloon be if the temp
solve for 3x+9=44-2x
results of 1+2+3+....+99+100+99+...+3+2+1 is.....
Let E and F be independent events in a sample space S with Pr[E] = 0.4 and Pr[F] = 0.2. Find Pr[EUF] A.0.60 B.0.52 C.0.40 D.0.32 E.0.08
Samuel used 1/5 of an ounce of butter to make 1/15 of a pound of jelly. How many ounces of butter are needed to make a pound of jelly.
How do u do this problem: W/6+5/8=-1 3/8 I got this answer: -1 53/64
Why can't plants catch a cold?