Hxmesick12
Hxmesick12 Hxmesick12
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75

Respuesta :

telaziarobinson13 telaziarobinson13
  • 15-01-2021
15 $ is the answer
3.75 x
4. = 15$
Answer Link
madison300 madison300
  • 15-01-2021
The sodas would be about 94 cents each
Answer Link

Otras preguntas

How do demographers measure the rate at which a population is growing? a. by adding the birth rate to the infant mortality rate b. by subtracting the infant m
_____ are within the inner membrane of the mitochondria and increase its ability to create ATP.
Mr. Hernandez plotted the point (1, 1) on Han’s graph of y ≤ x + 2. He instructed Han to add a second inequality to the graph that would include the solution (1
in ann frank diary of a young girl how was maturity in the beginning?
Which of the following is NOT an empirical formula? a) CO b) BrCl2 c) C6H9 d) H2O
which binomial is a factor of 9x2 – 64? 3x – 8 9x – 32 3x 32 9x 8
what element has a half-life = to 64
what fraction lies exactly halfway between 2/3 and 3/4 ? a) 3/5 b) 5/6 c) 7/12 d) 9/16 e) 17/24
which organelle makes the proteins that are needed by the cell? a)cell membrane b)golgi apparatus c)ribosomes d)nucleus
If your knees hurt after a one-week walking regimen ,which one of the following workout changes would be most appropriate? A. Jog in a swimming pool. B. Switch